KALİTE

Suni Deriler

Polyurethane/Pleather

Polyurethane/Pleather

Polyurethane/Pleather

Poliüretan deri, pamuk veya naylon gibi bir tekstil malzemesi ile lamine edilerek yapılır. Bu yeni lamine yüzey daha sonra gerçek deri dokusunu taklit etmek için işlenebilir. Genellikle kumaşın lamine yüzü boyunca dokulu bir silindir çalıştırılarak yapılır.
Kaliteli poliüretan, gerçekten de vegan derinin ne olduğunu gösterir ve çeşitli ürünlere kolayca uygulanabilen esnek ve dayanıklı bir malzemedir.

Polivinil klorür suni deri (PVC)

Polivinil klorür suni deri (PVC)

Polivinil klorür suni deri (PVC)

Uzun bir uygulama listesine sahip çok yönlü bir plastiktir. Giyimlikte, döşemelerde, çanta ve ayakkabılarda, mobilyalarda ve daha birçok kullanım alanında kullanılır. Suni deri söz konusu olduğunda PVC, poliüretan ile aynı şekilde üretilir.
Kumaşın taban katmanına bir PVC kaplama yapıştırılır ve ardından tekstil ile lamine edilir. Bu, bileşimi ve estetiği açısından poliüretan deriye oldukça benzeyen bir malzeme ile sonuçlanır. Aynı zamanda kalite açısından malzeme bileşeni PU hamuruna göre daha kuvvetli olmaktadır. Özellikle istenilebildiği gibi tasarlanabileceğinden kullanım alanları ve derinin görünümünü geniş kitleye, markaya hitap edebilir.

Vegan Deri

Vegan Deri

Vegan Deri

Hayvan derisinin estetiğini andıran ancak hiçbir hayvansal ürün içermeyen bir malzemeye vegan deri denir. Genellikle deri, bir hayvanın tabaklanmış derilerinden yapılır, ancak vegan deri, hayvan derisinin görünümünü taklit etmek için çeşitli sentetik ve doğal malzemeler kullanır. Vegan deri yapımında hiçbir hayvan bulunmadığından, bir hayvanın ölümüne veya acı çekmesine gerek yoktur.

Vegan deri nasıl yapılır?

Sentetik deri üretmek için farklı kimyasallar kullanılır ve endüstriyel süreci gerçek olandan farklıdır. Vegan deri veya suni deri yapmanın en yaygın yolu, plastik bir kaplamayı (hamuru) bir kumaş arkasına yapıştırmaktır. Bu kaplamalarda kullanılan çeşitli hammadde ve tekstil türleri ile çevre dostu olup olmadığını belirlenmektedir.

İLETİŞİM


Sonart Tekstil San. Ve
Tic. Ltd. Şti.

Hadımköy Mah.Şahmaran Sk.No:1/C Arnavutköy-İSTANBUL/TURKEY

  • Tel: +90 (212) 771 13 40-41-42-43
  • Fax: +90 (212) 771 13 43
  • Mail: export@sonarttekstil.com - sales@sonarttekstil.com