• Anasayfa
  • Suni Deri
  • Uygulanan Test Çeşitleri

UYGULANAN TEST ÇEŞİTLERİ

KATMANLAR ARASI YAPIŞMA TESTİ

KATMANLAR ARASI YAPIŞMA TESTİ

Suni derilere lamine olan tekstil bezin yapışma mukavemetini değerlendiren test çeşididir. Her tekstilin kendi içinde kalitesi ve gramajı farklı olduğundan uygulanacak olan hammadde miktarı/çeşidi ve makine sıcaklığını dikkate alınmalıdır. Aksi takdirde lamine olan bez hamur kısmından kolayca ayrılarak nihai üründe soyulmalar meydana gelebilir.

MARTİN DALE (Abrasion) TESTİ

MARTİN DALE (Abrasion) TESTİ

Martindale standart sistemine göre ürünlerin yüzeyindeki aşınma direncini test eder. Aşınma direnci, suni derinin kumaş veya diğer materyaller ile temas etmesine karşı olan direnci temsil eder. Testin uygulama şekli, suni derinin alt plakaya bağlanmasından sonra yüzeydeki daire hareketleri ile değişim olana kadar devam etmektedir. Ürünün, ovma veya döngü puanı ne kadar yüksek ise mukavemeti o kadar fazladır. Kısaca bu test, kumaşın aşınma ve boncuklanma direncini test etmek için kullanılır.

ESNEKLİK (Fleksometre) TESTİ

ESNEKLİK (Fleksometre) TESTİ

Bünyemizde bulunan çeşitli makineler sayesinde ayakkabılık sektörüne yapılan ürünlerin adım testlerini, gereken koşullar altında test ettikten sonra çıkan değerler ile kalite konusunda müşterimizin isteklerini karşılamayı hedeflemekteyiz. Bu test esnasından kesilen 4,5*7 cm suni deri parçasının fleksometre makinesinde belirlenen derecede deformasyona sebep olana kadar devam etmektedir.

İLETİŞİM


Sonart Tekstil San. Ve
Tic. Ltd. Şti.

Hadımköy Mah.Şahmaran Sk.No:1/C Arnavutköy-İSTANBUL/TURKEY

  • Tel: +90 (212) 771 13 40-41-42-43
  • Fax: +90 (212) 771 13 43
  • Mail: export@sonarttekstil.com - sales@sonarttekstil.com